Sindromi i pritje të dështimit

Në çdo njeri në dështim jetës sime mund të ndodhë në sferën seksuale. Në rrethana normale dështimet e tilla janë harruar shpejt. Megjithatë, në qoftë se njerëzit e përjetojnë kjo siguron një Chur të rëndësishëm, ata janë të ruajtura dhe me përvojë përsëri dhe përsëri. Vazhdimisht duke menduar për fatin e keq dhe duke u përpjekur të heqin qafe e mendimeve shqetësuese, njeriu fillon të përpiqen për të kontrolluar përgjigjen tuaj seksuale. Sa më shumë që kjo bëhet obsesion, aq më shumë e theksuar është e kontrolluar, më shumë tension po afrohet marrëdhënie seksuale. Ajo të çon në shkelje të rrjedhës natyrore të eksitim seksual që provokon çrregullim të zhvillimit seksual.

Implikimet

// '); //]]>

Ky çrregullim i quajtur sindromi i pritjes së dështimit dhe kërkon trajtim të aftë urolog - Andrologist. Në qoftë se ju drejtuar çrregullim, ajo mund të çojë në ndërprerjen e penisit, në stanjacion në prostatë. Si rezultat i këtyre faktorëve të gjatë mund të zhvillojë një plagë organik të prostatës, por ajo është shumë e vështirë për të kuruar. Vonesa të tilla të ndaluara, sepse me çdo pritje të re sindromi disfatë të dështimit të zhytet më thellë në nënndërgjegjeshëm dhe krijon dyshime të reja dhe pasiguri. Me njeriun e ri të kontaktit seksual nuk mund të gëzojnë seksin, por vetëm mendon për të dështojë përsëri.

Ekspertët theksojnë një paradoks - Sa më i lartë niveli i inteligjencës së njeriut, sistemet e më shumë që ai ka zhvilluar dhe pritje të dështimit. Ai fillon të fikso në prova të përhershëm të guximit të tyre. Dobësi më të madhe për këtë çështje ndryshojnë, të rinjtë, djemtë. Në dështimin e parë të një të ri person përjeton depresion, mendimet e tij e atë që e paaftë për të seksit normale. Në qoftë se ajo filloi nga një moshë të re, nga mosha 40 vjet mund të thyer plotësisht pritjet sindromi njeri e dështimit.

Me trajtimin e parakohshme, ose mungesa e saj të plotë, sindromi pritja dështimi mund të çojë në mosfunksionim ngrerë - mungesa e ereksionit ose paqëndrueshmërisë, mungesës së përvojës orgazmës (anorgasmia), uljen e dëshirës seksuale dhe potencë, derdhje e parakohshme apo vonesë e saj. Dhe në rastet më të rënda të sindromi pritjes dështim mund të shkaktojnë koitofobiyu - frika e ushtrimit seksual, duke çuar në përjashtimin e plotë të ndërveprimeve seksuale.

Simptomat

// '); //]]>

Një njeri vuan nga një sindrom i pritje të dështimit, gjithmonë ndjehen dyshim dhe pasiguri që mund të bëjë një kontakt të plotë seksual. Shqetësimet e tij duket të shikoni për në një plan partner seksual falimentuar. Kjo pasohet nga funksion të dëmtuar seksual, paqëndrueshmëria ngrerë, makinë reduktuar seksi, depresioni. Gjatë seksit, njeriu u paraqitur frikën ngulët të llojeve të ndryshme: Penisi vogla, erë të keqe, kanë frikë se dikush do të shkojnë, frika e shtatzënisë.

Shkaqet

// '); //]]>

Sipas deklaratave sexologists, 70% e rasteve të sindromës pritjes dështimit shkaktuar nga një grua. Kur njerëzit dëgjuar për Filialin fyerje, madje edhe jo-të veçantë sipër, kjo përfshin zhvillimin e këtij çrregullimi. Burrat janë shumë të ndjeshme për shaka në lidhje me pronat burrat e tyre, sepse një grua është e rëndësishme për të parë fjalët e tyre.

Por, në këtë arsye psikologjike mund të jenë të tjerët, duke përfshirë:

• Vendosjen e papërshtatshme për intimitet seksual;
  • Jeta jointeresant dhe monoton dashuria;
  • Konfliktet me një partner;
  • Sëmundje inflamatore të sistemit riprodhues mashkullor;
  • Pakënaqësia me gjendjen e tyre financiare;
  • Çekuilibër hormonal në trup;
  • Pasojat horror e masturbim;
  • Shkelja e Përkohshme e potencë për shkak të tendosje emocionale ose fizike;
  • Burra të larta mosbesimi, të ulët seksuale vetëbesim të pronave të tyre, duke shkaktuar dëshirën e vazhdueshme për të kontrolluar ato;
  • Mungesa e seksit sistematik.

Trajtim

// '); //]]>

Rëndësi të madhe në trajtimin e një mbështetje me takt, partner i vëmendshëm. Më shumë kënaqësi dhe njeriu besim seksual merr grua të vazhdueshme, sipas ekspertëve. Shpesh ndryshojnë partnerë seksualë shpesh një tregues i latente (të fshehura) homoseksualitetit. Ndoshta se partnerët ndryshimi vjen nga fakti se burri i saj nuk është e kënaqshme seksuale me gratë.

Për dështimin e trajtimit të urologists pritjet sindromi mjeku, Andrologist, së bashku me Sexologists, terapist seksi, psikolog dhe psikoterapist, si dhe kardiologët dhe endocrinologists kanë krijuar programe efektive trajtimin e çrregullimeve të ndryshme seksuale. Ato kryhen nën shërimin e mosfunksionim ngrerë, dëmtohet për shkak të sëmundjeve të tilla si sëmundje kardiovaskulare, diabeti, inflamacion të organeve gjenitale meshkuj, neuroza, depresion, etj Së pari, mjeku ofron ndihmë për të kuptuar shkaqet e çrregullimeve u shfaq, dhe pastaj të zbatojë masa për të rivendosur funksionimin normal seksual.

Si terapi të përshkruar intrakavernoznye objekteve injeksion që synojnë sigurimin e veprimit vazodilatiruyuscheho - mesilat, papaverine, prostaglandinën E. Në kombinim me seancat psikoterapi për të ndihmuar të heqin qafe e mendimeve ngulët, trajtimi i jep efekt të mirë.

Burrat gjatë marrëdhënieve seksuale është e rekomandueshme të mos përqëndrohet në momentin e penetrimit, dhe të përqëndrohet në përkëdheljet, lojëra intensive seksi nuk veçuar për veten pika kryesore. Kur shkeljet emocione të ndryshojë, të ndryshojë njëri-tjetrin sjellje të ndryshojë favor, etj A nuk e bindin veten se ju keni për të provuar guximin e tyre edhe për veten e tij. Kur vetë shkojnë dhe do të dëshirojë vetëm kënaqësinë e jetës tuaj seksuale normale. Nëse ju bëni këto këshilla, periudha e jetës aktive seksuale mund të zgjatet në mënyrë të përsëritur.