Reduktuar potencë

Ekspertët e potencë të thirrur një kombinim të harmonishëm e dëshirave psikologjike njeriut ndaj aftësive seksuale dhe fizike të trupit për këtë dëshirë.

Reduktuar potencë është një nga shkeljet në këtë fushë. Ajo sjell njerëzve një shumë probleme dhe pikëllimin, shpesh shkakton kompleks inferioriteti, në mënyrë të konsiderueshme zvogëlon cilësinë e jetës.

Potencë është shumë e varur nga mosha e njeriut. Në 17-20 vitet në djemtë, nuk kishte asnjë mbledhje ora, ata janë të gatshëm për të bërë dashuri pothuajse vazhdimisht. Pas dekadave të tridhjetëve, jeta seksuale e një njeriu më shpesh merr disa rregullsisë për dyzet burra ende në gjendje të jetë aktive seksuale, ata kanë jo vetëm një numër të madh të forcave, por përvoja edhe fituar të gjerë. Pas përvjetori i pesëdhjetë i trupit njeriu fillon të ndryshojë në përputhje me ligjet natyrore - hormonet prodhuar më pak dhe më pak, dhe qelizat nuk janë përditësuar në mënyrë të shpejtë. Dëshira seksuale është ende i lartë, por ka problemet me potencë.

Natyrisht, të gjithë ne e dimë shembuj ku jeta seksuale e një njeriu në moshën shtatëdhjetë vjeç është e ndritshme dhe më e pasur se tridhjetë vjet. Pra, të jenë të vetëdijshëm se mosha - mos gjykimi. Gjëja kryesore - një shëndet të shëndetshme në përgjithësi, si fizike dhe psikologjike.

Çka e shkakton një rënie në potencë

// '); //]]>

Të gjitha proceset në trup, shfaqet menjëherë në pushtetin mashkullor. Dështime nervor, sëmundje kronike, rrjedhjen e gjakut paaftë, ndërprerje hormonale - kjo mund të çojë në një rënie në potencë.

Me rëndësi të madhe është jeta e parregullt seksuale. Ajo përdoret për të se kishin mbetur shumë kohë përmirëson potencë. Por studimi i fundit refuzoi këtë pikëpamje. Në fakt organet gjenitale njeriut i duhet të "trenit", si dhe organet e tjera. Jeta sistematik seksual jo vetëm që e bën potencë të fortë, por edhe përmirëson cilësinë e spermës, së bashku me rritjen e numrit të tyre.

Një tjetër arsye e shkelje potencë përgjegjës janë infeksione që janë të transmetueshme seksualisht. Edhe pse sifilizi dhe gonorrea shërohet lehtë me antibiotikë, potencë prej tyre zakonisht zvogëlohet. Poor mund të ndikojë sëmundje nedolikovani ose gabimisht trajtohen gjenital mashkullor: orchitis, prostatitis, uretritin etj vesiculitis

Armiku i vërtetë Alkooli - ajo ndikon vetëm tri objektiva: qelizat e parë, alkooli vrau testise, dhe së dyti, reduktuar numrin e spermës aktive, dhe së treti, alkooli ndërprerë ndërveprimin midis organeve seksuale dhe tru, kështu që gjaku merr pak hormonet që shkaktojnë mbledhje të plotë.

Ndër arsyet e tjera ulur potencë të përmendura më poshtë:

• Çrregullime endokrine
  • Hipertensionit
  • Përdorimi i disa barnave
  • Diabet
  • Hyperplasia prostatic
  • Droga, duhani
  • Neuropsikiatrike karakter sëmundje
  • Sëmundje koronare të zemrës
  • Jetesës Hipodinamicheskiy që është duke shkaktuar ngecje e gjakut në legen
  • Stres
  • Mosushqim
  • Kushtet e këqija mjedisore
  • Mungesa kronike e gjumit

Ndër njerëzit modernë nuk ka njeri që nuk do të vijnë të gjithë të paktën disa nga këto arsye. Prandaj, ne duhet të monitorojnë me kujdes shëndetin e tyre, dhe në origjinën e fatkeqësisë menjëherë të kthehet për të ekspertëve.

Reduktuar potencë dhe arsye shpesh psikologjike. Për shembull, pa potencë të fortë mund të ndodhë me një grua të veçantë. Tmerri nuk kënaq saj seksuale nuk i planit, mund të rezultojë në shkeljen e potencë. Në mënyrë të ngjashme, mungesa e zgjimit seksual mund të shkaktohet nga stresi emocional.

Trajtim ulur potencë

// '); //]]>

Ju duhet kohë për njeriun ekspertët shqyrtohen. Në rast të një rënie në potencë mund të ndihmojë urolog, Andrologist dhe psikolog. Pas arritjes së moshës dyzet të këtyre ekspertëve nuk mund edhe të kesh probleme. Që nga sëmundja është më e lehtë për të parandaluar se sa për të trajtuar atë.

Diagnoza fillon me një bisedë me pacientin. Mjeku merr parasysh karakteristikat personale të njerëzve, si psikologjike dhe fiziologjike. Rëndësi e madhe i është dhënë stilin e jetës, e cila, nëse është e nevojshme, të rregullohen. Nëse ulur potencë të shkaktuara nga çrregullime të brendshme, trajtimi kryesor ka për qëllim eliminimin e sëmundjes.

Në mjekësinë moderne, ka shumë mjete që mund të përmirësojnë potencë. Jo gjithmonë për të rritur nevojën potencë për të marrë drogë. Në çdo rast, ndoshta për qëllim fizioterapi, ngjarjet masazh, mjekësi bimore dhe më shumë. Për të rritur potencë mund të jetë një mjaft komplekse performancë ushtrim apo trajtim spa. Ndonjëherë një trajtim efektiv i pacientit të përfshira partner. Në shumë raste metoda më e suksesshme për përmirësimin e potencë është seanca psikoterapi.

Por, nëse shkaku është një rënie në sëmundjet potencë e organeve të brendshme dhe sëmundjet e qarkullimit pa drogë kurë dështon. A nuk e bëjnë pa pajtueshmëri me trajtim të caktuar dhe rekomandimet e mjekut. Ne kemi nevojë për të reduktuar futje e alkoolit, pirja e duhanit dhe në përgjithësi duhet të braktiset tërësisht. Është thelbësore për të ruajtur një jetese aktive, aktivitet fizik, më shumë vizitoni rrugë. Por nuk e teproj atë, duke bërë sport. Sipas studimit, njerëzit që ngulm presion mbi pedale, të angazhuar në mënyrë aktive në një biçikletë stacionare, çikë enët e gjakut që çojnë në penis, duke ndërprerë ndjeshëm furnizimin me gjak të organeve pelvike.

Vëmendje e madhe për të rritur potencë duhet t'i kushtohet dietë. Në ushqim duhet të jetë niveli optimal i yndyrave, proteinave dhe karbohidrateve. Duke ndjekur këto hapa, ju mund të arrijë jo vetëm përmirësim të qëndrueshëm në potencë, por edhe përmirësimin e trupit si një e tërë.