Smecta Foshnja - Udhëzimi dozim

Mom me fëmijënLindja e fëmijës është e vështirë, por vështirësi edhe më të mëdha rrethuar prindërit e rinj në vitin e parë të foshnjës. Një nga problemet më të zakonshme me të cilat ballafaqohen prindërit në këtë periudhë është dispepsi në fëmijën. Porsalindur shkak të traktit të tyre të papërsosur gastrointestinal janë shpesh shqetësojnë kapsllëk ose dhimbje barku. Kid shkak të këtyre fenomeneve të bëhet i shqetësuar, duke qarë. Prindërit e shqetësuar atë edhe më shumë dhe, natyrisht, të fillojnë të kërkojnë mënyra për të zgjidhur problemin.

Problemet më të zakonshme me traktin gastrointestinal presin fëmijët nga lindja deri në katër javë të jetës. Ajo ishte në këtë kohë është formimi i sistemit të tretjes së fëmijës.
Për të ndihmuar njeri pak, ju duhet të marrë drogë, të cilat ofrojnë shumë prodhues farmaci. Por që nuk zgjedhin të dëmtojë porsalindur dhe shpëtoj atë prej problemeve me bark?

Shpesh farmacistët ofruar në raste të tilla përdorin vodichku ukropnuyu. Por ky i drogës vetëm ndihmon me bloating dhe nuk ndikojnë në diarresë apo syndromes ilaç për të vjellë.

Një nga çështjet më të zakonshme që lindin në nënat: mund të japë Smecta porsalindur? Përgjigja është vetëm një - është e mundur, por në pajtim të plotë me emërimet ndjekin pediatrit. Vetëm një mjek mund të vendosë se çfarë doza frekuencave smectite Baby dhe pritjen e tij janë më të arsyeshëm në çdo rast individual.

Si funksionon Smecta?

Smecta - një droge me origjinë natyrore, e cila vepron shumë të butë për fëmijën papërsosur trakti digjestiv i takon një grupi të barnave antidiarrheal. Ky medikament ka një efekt të mbrojtur. Pas pranimit të tij atje si një film që mbulon mukozën e stomakut dhe zorrët, e cila rrit pronat e tyre mbrojtëse. Rezultati eliminuar dhimbje dhe parehati.

Një tjetër efekt që ka Smecta për të sapolindur - është thithjen efekt. Si rezultat i trupit janë nxjerrë toksina, bakteret dhe viruset, përmes të cilave ndodhin probleme në fëmijë. Mikroorganizmave të dobishme kështu mbetet në zorrë dhe dysbiosis lindin.
Siguria Foshnja smectite për shkak të faktit se thithjen e drogës në gjak në dispozicion.

Si për të dhënë?

Një çështje tjetër që shqetëson prindërit, duke i dhënë porsalindur smectite.
Në qoftë se nuk i emëruar një tjetër mjek, për foshnjat smectite doza ditore është 1 qese, të cilat duhet të tretur në ujë, qumështin e gjirit apo formula të qumështit që është 50 ml. Ilaçet duhet të japin fëmijës për të pirë disa herë.
Në rastin e diarre ose të vjella fëmijën dhe të rezultojë në gjendje mesatare kritike, doza ditore smectite mund të rritet në dy çanta në ditën e parë të terapisë.

Kursi i trajtimit një mesatare prej 3 ditësh, maksimale është 7 ditë. Më shumë numri përdorimi smectite i ditëve në të sapolindur i ndaluar.

Karakteristika pritje

Smecta porsalindur excreted nga trupi pandryshuar, duke treguar një mungesë të absorbimit në trup.

Smecta ka dy shenja të mëdha:

1. Diarre në fëmijët;
  2. Simptomet e mosfunksionim të traktit digjestiv, duke përfshirë ezofag, duodenitis dhe kolit.

Nëse fëmija përveç smectite projektuar përgatitjet tjera mjekësore ose vitaminë, ata duhet t'u jepet fëmijën duke marrë Smecta 1:00 në 2:00 ose duke ndjekur pritjen e tij. Kjo është e domosdoshme, për shkak të efektit absorbues smectite veprimit të barnave të tjera do të jenë në dispozicion.
Pasojat pas marrjes Smecta pothuajse nuk ekziston. Megjithatë, shumë rrallë mund të jetë ethe ose skuqje alergjik të lëkurës. Në këtë rast, smectite duhet të hiqet.

Ka raste kur pas aplikimit Smecta diarre në kapsllëk porsalindur ndryshon. Kjo tregon se të drogës ishte një mbidozë të drogës. Në këtë rast ju duhet të zvogëlojë sasinë e drogës vjen brenda.

Nëse ju shkoni në forume prind apo lexuar komente në faqet që shesin produktin medicinal, ju nuk do të gjeni komente negative, me përjashtim të rasteve kur fëmija ishte zhvilluar alergji apo kapsllëk.