Linex Foshnja - user reviews, mund të japin foshnjave

LinexKorrekt bëjnë prindërit e rinj që dëgjojnë rekomandimet e pediatër rrethit dhe të fillojnë për të dhënë lineks fëmijën për foshnjat - kjo është mjet i mirë për të ndihmuar bebet shërohen nga dysbiosis.

Kur për të filluar trajtimin Linex? Sa e gjatë është kjo periudhë? Në këtë nuancë teknikat e mjekësisë duhet të i kushtoj vëmendje për të mos dëmtojnë porsalindur?

Pse porsalindur kërkohet trajtim Linex?

Traktit gastrointestinal crumbs tuaja sterile, ajo nuk ka bakteret e dobishme ose të dëmshme. Për shkak të gji e trupit të foshnjës duket microflora, por jo gjithmonë vetëm mirë. Pas një muaj apo dy në ekuilibër trupin e fëmijës është vendosur në mes mikrobet. Së bashku me ushqim qumështit një porsalindur merr lactobacilli, numri që u rrit gradualisht ndihmon për të rregulluar numrin e baktereve të dëmshme. Kjo u parapri nga një periudhë të vështirë, kur fëmija do të vuajnë nga dysbiosis.

Të gjitha nënat e dinë të manifestimit të saj: e gjelbër stol lëngshme, praninë e një mukusit. Newborn shpesh Dhimbje stomaku për shkak të rritjes së prodhimit të gazit, por ai gjithashtu mund të jetë rezultat i microflora.

Përveç kësaj, ndikimi negativ rritje e jashtëzakonshme në zhvillimin e përgjithshëm të fëmijës - nuk asimilohen kalciumit në trupin e fëmijës, duke rezultuar në:

• paraqitja me vonesë e dhëmbëve;
  • dukuri diatez;
  •  shtim në peshë të varfër;
  • ngadalësojë burimet overgrowing.

Të rriturit dysbiosis zgjidhur problemin duke përdorur Lyneksa. A është e mundur për të dhënë Linex porsalindur? Definitivisht, po. Ky medikament është rekomanduar nga mjekët nga ditët e para të jetës. Studime të shumta kanë treguar sigurinë e plotë: Linex Foshnja - këtë trajtim të dysbiosis dhe parandalimin e tij.

Nëse foshnja zhvilluar dobët, ne gjithmonë duhet të fillojmë me arsyet më të dukshme. Kjo ndodh shpesh për shkak se ushqimi është zhytur keq nga fëmijët e trupit. Kusht i detyrueshëm i trajtimit të shpejtë të sëmundjes së zgjatur do Lyneksa përdorimin e rregullt deri sa ajo nuk do të zëvendësojë të gjitha të florës të dëmshme zorrëve, nuk do të në të ardhmen të fillojnë të shumohen përsëri.

Si për të dhënë Linex?

Shumë prindër të vini re se pas marrjes së tashmë një kohë të shkurtër ka një përmirësim të dukshëm: fëmijë më pak të keq, të hahet i lumtur, duke fjetur mirë, stools tij normale.

Efektet e dobishme nuk mund të neglizhohet. Komente negative janë kryesisht të lidhura me shqetësim të trajtimit. Doza e saktë dhe numrin e pritje në ditë të emërojë mjekun tuaj. Asnjëherë vetë-mjekoj, të gjithë pa turp diskutuar nuanca në këshilla fëmijëve. Nëse mjeku juaj për ndonjë arsye nuk i emëruar Drogës fëmijën tuaj, ju duhet të diskutojnë me të, por kurrë të fillojë një pritje të veçantë.
Tashmë në spital mund të rekomandojë që të fillojë të marrë Lyneksa, i cili shkon katërmbëdhjetë parë - që njëzet ditë pas lindjes.

Si porsalindur japin lineks? Zakonisht caktohet një kapsulë tri herë në ditë janë intervale përafërsisht të barabarta. Kështu, forma kapsulë në tërësi nuk i jep fëmijën, por kjo shqetësim është shumë e thjeshtë shpjegohet. Ilaçet kryhen në mënyrë që nuk ishte aksidentale marrë doza të larta.

Shpërndajë përmbajtjen e kapsulë në lugë çaji me qumësht gjiri ose ujë. Përzierje tërësisht dhe do të lejojë porsalindur para ushqyerit. Që nuk ka asnjë shërim theksuar erë dhe shije, pritja është zakonisht asnjë problem. Kur sjellja hrudnychok uritur ky proces shumë më të lehtë. Qumështi i nënës është në gjendje të vrasin odors, kështu që më mirë.

Kundërindikimet dhe efektet anësore

Linex caktuar për fëmijën tuaj, lexoni udhëzimin me kujdes dhe ju ngriti çështjen e pranimit. Merrni vetëm si ju i emëruar. Të gjitha udhëzimet janë dhënë indikacione të përgjithshme, në situata të caktuara, një mjek mund të caktohet një skemë individuale. Asnjëherë mos të heqë dorë nga konsultime të mëtejshme pediatër. Në qoftë se ju jeni të paturit e një reaksion alergjik ose kapsllëk, fëmijë sa më shpejt të jetë e mundur duhet të shihni një mjek.

Në raste të rralla, mund të jetë alergjik ndaj Linex, por më tepër në lactobacilli në përbërjen e tij. Është e mundur që lineks është i kundërindikuar. Nëse fëmija juaj porsalindur nuk është në gjendje të tretet qumësht - është transferuar në formulën artificiale ushqyerit pa lactose në to. Një Linex vetëm laktozë pranishëm. Mjeku do të përshkruajnë një tjetër trajtim.

Çdo procedurë e marrjes së drogës Linex - një hap të sigurt përpara për krijimin e microflora përfitues në trupin e porsalindur. Mundohuni të mos humbasë një pranim të vetme, të jetë prindërit përgjegjës.