Si te zgjidhni një karrocë fëmijësh për një foshnje e porsalindur

Ati me karrocë

Zgjedhja e strollers për fëmijët e porsalindur fillon shumë kohë para lindjes së parashikuar. Ky është vendimi më i drejtë, sepse pas lindjes së trashëgimtarit ndaj prindërve nuk është i vogël këtë herë. Të bëjë një zgjedhje të shpejtë do të vijë vetëm nëse prindërit e funksioneve të paracaktuara, pa të cilat ata nuk janë endacak tij.

Së pari, të kuptojnë modelet ekzistuese, të mësojnë avantazhet dhe disavantazhet e secilit dhe pastaj do të vazhdojë në zgjedhjen e një model të veçantë të një prodhues të veçantë.

Kriteret për zgjedhjen e karrige me rrota

Blerjet do të jetë me cilësi të lartë, nëse zgjedh një endacak për foshnjat, ju paraprakisht përgjigje pyetjeve të mëposhtme. Përgjigjet tregojnë më të mirë, ndër të cilat modele ju duhet të zgjidhni një karrocë fëmijësh për fëmijën tuaj.

Një studim i vogël për prindërit të cilët kanë për të zgjedhur endacak:

• Sa mendoni se është e mundur për të shpenzuar për të blerë karrige me rrota për të sapolindur?
  • Në kohën e këtij viti pritet të plotësoj familjen?
  • Ku është vendi juaj i banimit (brenda qytetit apo jashtë qytetit)?
  • Në cilat fusha do të operohet me rrota (ballkon, trotuar qytetit, shtigjet Park, shtigje pyjore, bregut të detit)?
  • Nëse jetoni në një ndërtesë, ashensori është gjithmonë duke punuar apo jo? Cilat janë dimensionet e tij të brendshme?
  • Çfarë do të Endacak pasi ajo pushon të jetë e nevojshme? Leave për fëmijën tjetër, shpërblej familjes ose shesin atë?

Strollers mirë për të sapolindur duhet të kenë:

• fund të ngurtë;
  • rrotë e madhe;
  • rrota që mund të rregullojmë një pozicion të caktuar;
  • shoku;
  • mbrojtje kundër motit të keq (shiu, bora, era, dielli aktiv);
  • formë kompakte palosur;
  • Shporta voluminoze për të ruajtur gjëra të ndryshme;
  • dyshek hiqet lehtë;
  • trajtuar me lartësi të rregullueshme dhe kënd.
Mami me endacak-transformator

Nëse planet tuaja nuk janë shpenzimet kohë ekstreme me djalin apo vajzën e porsalindur, atëherë zgjidhni midis modeleve klasike endacak ose transformatorëve. Ata janë të përshtatshme për shëtitje të rregullt pranë vendbanimit tuaj.

Në qoftë se është planifikuar që fëmija shpesh do të udhëtojë në një makinë, atëherë ju duhet të shikoni për strollers gjithanshëm "3 në 1". Nëse ju mbajnë porsalindur në transportin e qytetit - të zgjedhin mes strollers lehtë dhe karrige me rrota, bastunet. Prindërit, çiklistët mund të gëzojnë tuba biçikletë, të pajisura posaçërisht për të transportuar fëmijët.

Si te zgjidhni një endacak klasik?

Rrallë në familjen moderne në të cilën bleu vetëm një karrocë, e cila do të operohet për një periudhë të gjatë. Për të porsalindur ndjehet më rehat, zgjidhni modelin e parë klasike transportit. Gjithkush e di se topi të tillë, e cila quhet ndryshe dimri, gjumi mbyllur, kukulla. Kjo është alternativa më e mirë për foshnjat dhe fëmijët të cilët nuk mund të ulen ende, me rrota të mëdha, në shasi lartë, shporta-tub.

Avantazhet vagonëve klasike:

• Në qerre - thellësia e vështirë, sepse fëmija do të shtrihen në një sipërfaqe të sheshtë të përkryer horizontale.
  • Për shkak të endacak të lartë, fëmija do të marrë frymë tymi më pak shter, pluhur, dhe nëna ime do të jetë më e lehtë për të bëj për fëmijën.
  • Mbyllur siguron mbrojtje të plotë nga moti.
  • Ai është pezullimi i butë, ku një i qetë kapriçioz fëmijë në rrugë është e lehtë nëpërmjet figurë.
  • Nëse keni nevojë për qerre të transportit, shporta mund të hiqet lehtë, dhe shasi është.

Pengesë kryesore e vagonave klasike kanë dimensione të mëdha. Promiryaty paraprakisht duhet të gjitha hapje nëpërmjet të cilit topi është lëvizur. Great Pesha - 15-20 kg disavantazh shumë prindër besojnë, edhe për shkak të kësaj endacak është e qëndrueshme dhe e sigurt.

Si te zgjidhni një endacak-transformator?

Transformator - Modeli këmbë që lehtë decomposes në një pozicion horizontal, të përshtatshme për foshnjat, fëmijët e vegjël dhe tashmë ulur mirë. Për të endacak i përshtatshëm për vendin e porsalindur fëmijë lëviz për të "gënjyer", i vendosur në anën e përparme.

Avantazhet vagonave transformatorët:

• Çështja e transportit për fëmijën nuk do të diskutohet.
  • Madhësia dhe pesha e një shumë më pak harton klasike.
  • Palosur zë shumë pak hapësirë.
  • Zgjedhja e një model me rrota të mëdha pneumatike, ju gjeni një SUV e vërtetë.
  • Rripa të sigurisë, të cilat mërzitur trajtuar.

Disavantazhet strollers-transformatorët:

• Në këtë transport ka bazë ngurtë, tub afër fëmijën në dimër.
  • Pezullimi ngurtë pėrshkueshmėrisė ulët.
  • Në qendër të gravitetit po zhvendoset transformator nëse informoi stilolaps. Kjo çon në faktin se endacak është e vështirë për të menaxhuar.
  • Shumë pjesë të lëvizshëm e bën pamjen e mbingarkuar qerre.

Përkundër faktit se topi-trasformery, në qoftë se ju krahasoni ato me modelin klasik kanë shumë defekte, ata mbeten më popullor. Kërkesa për vagonave të tilla shpjegohet ekonomisë, dhe kjo është ndoshta për shumicën prej nesh prioriteti më i rëndësishëm. Pazar Good luck!