Bobotik Foshnja - udhëzim se si për të dhënë dhe sa

Pediatër dhe fëmijaNënat e reja, edhe teorikisht tru, janë krejtësisht të pafuqishëm kur fëmija papritmas fillon të luajë deri. Ju nuk mund të shikoni qetësi në thërrime vuajtjet. Ndihmuar atë që të dëmtojë atë? Dispepsi Newborn shpesh ndodhin sepse kabineti mjekësi fëmijës suaj duhet të jetë Bobotik për foshnjat.

Sa do të nuk kanë marrë informacion në lidhje me dhimbje barku zorrëve të fëmijëve, por kur ka një problem - prindërit fillojnë për panik dhe të harrojmë për medikamente që pediatri është emëruar për raste të tilla. Udhëzime Bobotik për përdorim duhet të lexohet paraprakisht, në mënyrë që moment kritik për të ndihmuar fëmijën sa më shpejt të jetë e mundur dhe të mos shikojmë me ngut informacion: Dhënia Bobotik fëmijën e porsalindur?

Bobotik për të luftuar dhimbje barku zorrëve

Përsëritura dhimbje barku - shpeshtë në foshnjat me të cilën për të përballuar dhe Bobotik. Sulmet e para filluan të shfaqen rreth javës së tretë ose të katërt të jetës dhe vazhdon në fillim të jo më shumë se 30 minuta. Dhimbje më tej nuk po vjen për një kohë më të gjatë. Periudha e dhimbshme në pothuajse të gjitha foshnjat, kështu që nuk ka nevojë për të kryer teste të shumta, por duhet të vizitoni pediatrin.

Nuk ka nevojë për vetë-mjekoj? Një vizitë te mjeku është e nevojshme për t'u siguruar që kjo është spazma të zorrëve dhe jo diçka tjetër. Në konsultimet pediatrike të shpjegojë: A mund të jap Bobotik fëmijës porsalindur se si për të bërë atë, dhe si të veprojë droga.

Shumë e rëndësishme: fëmija juaj duhet të jetë të paktën 28 ​​ditë për të filluar dhënien mësim Bobotik tregohet qartë.

Garantuar natën e mirë pas marrjes Bobotik

Çfarë ndodh me trupin e fëmijës? Vrull gastrointestinal traktit dhe fëmija është i ekspozuar ndaj si rezultat - një dhimbje të mprehtë në bark. Sulmet më të rënda ndodhin në natën kur fëmija duhet të lahet dhe të përgatiten për gjumë.

Vrull që rrjedhin nga rritja e prodhimit të gazit. Komente të shumta Bobotik konfirmojnë se droga - shumë efektive, shpejt fillon të veprojë.

Komponenti kryesor në të - Simethicone, duke vepruar si Antifoam. Drogës, duke marrë në mënyrë aktive fillon për të shkatërruar flluska të gazit. Si rezultat, bloating fëmijën është reduktuar dhe dhimbje barku dhimbshme zhduken.  

Por pse foshnjat e vogla të vuajnë nga fryrje? Ekspertët thonë se disa faktorë:

• Ekziston një korrelacion direkt midis dhimbjes dhe foshnjat hahet nënën e tij. Nënat ushqyerit dietë nuk duhet të përmbajnë produkte hazoobrazuyuschyh.
  • Nëse shishe ushqyer fëmijën tuaj, dhimbje barku mund të jetë jo udhëzime hollimit përzierje e overfeeding ose nedokorma fëmijë nga tranzicioneve të mprehta nga një specie tek një tjetër përzierje.
  • Fryrje dhe regurgitation bark fëmijë evoluar nga një fëmijë gëlltitjes ajrit. Kjo ndodh nga lidhja e gabuar në gji apo biberon shishe nuk është i përshtatshëm për madhësinë e porsalindur tuaj.
  • Feeding foshnjat nuk duhet të jetë e shkurtër. Në mënyrë ideale, ajo duhet të marrë rreth 20 minuta. Gjatë kësaj periudhe fëmija mirë të kënaqur dhe nuk do të shpesh të kërkojë për të ngrënë. Pleqsh të shpeshta për 5 minuta të rrezikshme për shkak se fëmija merr qumësht shumë e pasur me karbohidrate, e cila çon në ënjtje bark.

Duke hequr shkakun, ju zvogëluar numrin dhe kohëzgjatjen e sulmeve, dhe së shpejti të gjithë shpëtoj e problemit. Por në shtëpi të pastër nuk duhet Bobotik udhëzime thotë se këto barna do të jenë fëmijët e dobishme dhe më të vjetër, por doza do të jetë ndryshe.

Pse mjekët rekomandojnë Bobotik:

• Nëpërmjet këtij heshtje zhvillimin e ilaçeve fëmijët nuk vuajnë dhimbje barku të dhimbshme, dhe prindërit e tyre nuk merrni nervor.
  • Bobotik u bë popullor për shkak të përfitimeve ekonomike. Analoge të tjera farmaceutike të kushtojë më shtrenjtë.
  • Drogës është në dispozicion në kompani, e cila është e specializuar në mjekësi fëmijëve.
  • Ka një shishe të veçantë pikatore, e cila është e lehtë për të trajtuar. Ilaçe dozë në këtë mënyrë është shumë i përshtatshëm dhe të sigurt.
  • Nëse një mbaruar, nuk keni nevojë të shkoni te mjeku klinikë. Ju mund të blejnë mbi counter në pothuajse të gjitha barnatore.
  • Ajo nuk përmban sheqer, ngjyra artificiale.
  • Bobotik për fëmijët e porsalindur nuk është absorbohet nga trupi, përbërësit e tij janë të nxirret plotësisht me feces.

Si për të dhënë Bobotik fëmijën e porsalindur?

Për të rinjtë drogat prindërit përdorshmërisë është në shumicën e rasteve kriteri kryesor. Nuk ka nevojë të kalojnë disa manipulimin me droga të vjetër për ta bërë atë të sapolindur të arsyeshme. Bobotik rekomanduar për të shtuar një shishe me një vakt, por ju mund të bjerë atë në dalë nënës gjatë të ushqyerit. 

Sa mund të jepni Bobotik porsalindur? 
Para se të aplikoni shishkë emulsioni mirë zbovtuyetsya në një shtet homogjen. Designed me prodhimin e gazit të zgjeruara në katër herë në ditë me dozen e mëposhtme:

• Fëmijët e moshës nga 28 ditë deri në dy vjet - 8 pika (Simethicone barabartë me 20 miligram);
  • fëmijët nën gjashtë vjet - 14 pika (35 mg);
  • fëmijët pas gjashtë vjetësh - 16 pika (40 mg).

Për të shmangur gabimet e dozimit, babai duhet të kthehet shishe dhe të mbajë vertikalisht kur është e nevojshme do të zbriten rënie. Një administratë e përshtatshëm të drogës do të jenë të përziera në lugë ujë të zier ose shishe e dietë. Ilaçet e dhëna pas një vakt.

Kur drogës anulohet?
Kur simptomat zhduken dhimbshme, fëmija fillon të fle rregullisht dhe jo i keq për shkak të dhimbjeve në bark.

Sapolindur më të rinj se 28 ditë të trajtimit është e kundërindikuar Bobotik dhe fëmijët me mbindjeshmëri në komponentet e ilaçeve, pengimin e zorrëve. Kini kujdes: reaksion alergjik të jetë e mundur. Një mbidozë e drogës nuk kërcënojnë shëndetin e fëmijës.

Nëse vëreni diçka të pazakontë duke shkuar dhimbje, ethe dhe u vjella, telefononi menjëherë mjekun. Një vizitë në pediatri, të marrë fëmijën për të trajtuar dhe për të nxitur veten. Nxehtësia vjen nga nëna, të vrachevatel më të mirë për fëmijët e të gjitha moshave, por veçanërisht për ato pak të cilët nuk janë ende mësuar me jetën në një botë të re për ta.