Varësia nga desomorphine

Desomorphine u shpik si një mjet për të zëvendësuar morfinë. Shkencëtarët qëllimi ishte që të sintetizojnë një substancë që do të kishte pasur efekt të madh analgjezik, por nuk shkaktojnë varësinë. Pjesërisht arritur rezultatin e dëshiruar

ata patën sukses. Desomorphine gjendje për të siguruar efekt analgjezik se morfina. Por ka një downside - substanca është e shpejtë sa problematike.

Desomorphine ka një numër të karakteristikave: varësia zhvillohet shpejt, kthen një efekt të fortë toksike në trup, shënuar nga fenomenet destruktive në sistemet jashtëzakonisht kritike dhe organet. Një desomorphine tmerrshme nuk karakteristika gjetur aplikim të gjerë në mjekësi. Por u përdorur gjerësisht si droga.

Prodhojnë desomorphine goxha e lehtë, ju nuk keni nevojë edhe njohuri të veçanta kimike. Për prodhimin e drogave narkotike të përdorura në vijim medikamente: benzinë, acid sulfurik, jod, fosfor, tretës shtëpiake, droga që përmbajnë codeine. Rezulton të drogës është shumë toksik dhe pas injektimit të parë mund të shkaktojë thrombophlebitis, inflamacion të enëve të gjakut. Desomorphine heroinës dukshëm më e lirë, kështu që ajo u përhap shumë më të gjerë. Desomorphine - e ashtuquajtura shumicë narkomanë të rinjve që vuajnë nga varësia e dëmshme, dhe atje 20 vjet.

Simptomat

// '); //]]>

Desomorphine konsumi, si droga të tjera, duke çuar në shfaqjen e shenjave dhe treguesve karakteristike. Treguesit kryesorë që shfaqen tek njerëzit desomorphine varur, janë duke ndjekur: rritja fshehtësia, ndryshimi pashpjegueshme në qëndrimet, hipokrizi, dinake, agility, humbja e entuziazmit dhe indiferencës për botën. Njerëzit konsumojnë narkotike shënuar sytë e kuqe dhe nxënës të ngushta, çrregullime të gjumit. Përveç kësaj, reduktuar imunitetin, nga Junkies marrë kthehet erën desomorphine të jodit. Gjej njerëzore upotreblyayuscheho drogës është mjaft e lehtë, duket i lëngshëm, ajo shkon nga erë të keqe gjatë bruises trupit të nënkuptuar dhe bruises.

Desomorphine Pasojat e konsumit

// '); //]]>

Desomorphine quajtur droga e dytë më popullor në Rusi, ai është i dyti vetëm për heroinën. Kërkesa për drogë lirë shpjeguar atë pjesë të saj, një teknikave të thjeshta prodhimit. Toksiciteti desomorphine mjaft i madh, kështu që për shumë njerëz, ky i drogës është i pari dhe i fundit në jetën e tyre. Drogës çon në origjinën e nekrozë indeve të thellë, inflamacion i venave, si rezultat, lëkura është e mbuluar me luspa dhe fillon një pazakontë refuzuar. Trupi është i varur nga desomorphine droguar mbulojë ulçerë formuar në vendin e injektimit. Konsumi Desomorphine çon në një rënie të mprehtë në imunitetin, dhe droga që janë pjesë e barnave, duke shkaktuar bllokimin e enëve të gjakut, përhapjen e gjakut në të gjithë trupin, të depozituara në çdo organ. Pas fillimit të formuar abscese e organeve të brendshme, trupi është i kalbur, jo vetëm jashtë, por brenda. Nga upotreblyayuscheho droguar desomorphine shkon keq ashpërsi-medicinale erë. Jeta e një të droguar që është më pak se 2 vjet.

Në fast-paced personave të varur bllokimi dhe inflamacion të enëve të gjakut të ekstremiteteve mbi ta pushon të qarkullojë gjaku me ushqyesve. Dhënien fund bëhet ngjyrë kafe, të mbuluar ulcerat e saj gjakderdhje, në fund të fundit e gjithë kjo çon në amputim. Varur dhe shikoni transformime negative ndodhin në trupin e tyre, por afrohet thyer forcat e tyre për të shikoni për një mënyrë për injeksion. Njerëzit që përdorin desomorphine për 6 muaj ose më shumë, nuk është e përshtatshme për trajtim, për të zgjatur jetën e tyre të jetë e mundur vetëm për një kohë të vogël. Transformimet që janë të vështirë për të kundërt, duke filluar në trupin e njeriut pas një muaji konsumimit të drogave. Ata mund të ndalojë nëse plotësisht braktisin përdorimin e drogës, aq më shpejt të ndodhë kjo aq më mirë.

Mbidozë desomorphine - një dukuri e shpeshtë.

Varur mesatare që përdorin desomorphine jetojnë 24 vjet. Për shumë të varurit nga desomorphine është i pari dhe i fundit një droge. Shumica e varur që përdorin desomorphine, ka multiorgan patologji kur humbja vlen për të gjitha organet. Është një fenomen i shpeshtë dhe amputimi i gjymtyrëve të përdoruesve të drogës. Në fakt, çdo upotreblyayuscheho desomorphine zbuluar hepatitit C. Vetë braktisin konsumi i drogave është e pamundur.

Trajtimi varet dezomorfinovaya

// '); //]]>

Dezomorfinovaya varësisë - lloj i rëndë i varësisë, e cila mund të krahasohet vetëm me metadon. Por vendimi ende është. Ajo duhet të kuptohet se përveç trajtimit dhe rehabilitimit fazat konvencionale, mund të ketë nevojë edhe për një vit, i cili do të përqëndrohet në shërimin plagë, lezionet indeve. Trajtim të përbashkët kryhet në klinikë nën mbikëqyrjen e ngushtë të mjekëve të trajtimit të drogës, kirurgët dhe të tjerët. Sa për shërim të plotë kërkon jo vetëm trajtimin e varësisë nga droga, por edhe trupin fizik dëme.

Nëse koha nuk fillojnë trajtimin varet, atëherë një çift i bimëve konsumit muaj do të jetë një Chur vonë. Ajo duhet të mbahet mend se droguar nuk mund të zgjidhë trajtim dhe të shpëtoj të varësisë, kështu që kjo duhet të ndihmojë atë kohë njerëzit amtare për të njohur simptomat dhe menjëherë kthehet ekspertëve për trajtim. Sot ka qendra të mira rehabilituese për të varurit nga droga, duke punësuar një mjek i mirë, i cili do të emërojë trajtim adekuat në kohë dhe për të shpëtuar jetën e pacientit.