Terapia microcurrent

Terapia microcurrent është një nga metodat më të reja të veprimit fizioterapi delikate në trup, të bazuar në aplikimin e tanishme pulsuese elektrike të tensionit të ulët dhe frekuencë. Mikro përdorur në qëllime kozmetike dhe medicinale. Me veprimin e saj unike për të gjitha shtresat e lëkurës - dermis, epidermë, muskujt, gjakun dhe enët limfatike, arriti anti-inflamator, shtrëngimi dhe efektet limfatike kullimit. Me veprim mikro përmirëson microcirculation në indet.

Parimi i terapisë mikro-aktual

// '); //]]>

Stimulimin e lëkurës duke përdorur elektroda të veçanta. Ndryshe nga stimulimit elektrik të drejtpërdrejtë, terapi microcurrent ndikon butë dhe dukshëm tkurrje të muskujve ndodh.

Molekulave proteinike qelizat, thithjen dhe asimilimit energji fizike, kanë aftësinë për të transformuar dhe në një mënyrë të caktuar, në mënyrë që të ndikojnë receptorët nervore në lëkurë, atëherë ka arritur efektin stimulues të këtij të fundit. Receptorët e lëkurës të transmetojë të dhënat në sistemin qendror nervor, ku ajo është e njohur. Pastaj ka impulset përkatëse të sistemeve individuale dhe organet. Përgjigja mund edhe natyrën dhe lokal.

Forca e tanishme është i matur në mikroamper. Efektet e rrymave të tilla të ngjashme me efektin e saj mbi rrymave që janë krijuar membranat e qelizave nervore të muskujve. Sipas guess Arnd-Schulz - aktivitet fizik pushtet aktual ulët stimulon qelizat, dhe një kontrast të fortë, fillon bllok saj.

Nën ndikimin e mikro jashtëm membranat qelizore nervoz, rezultati është hapja e kanaleve jon dhe rishpërndarjen e K + dhe Na +, brenda dhe jashtë qelizave, dhe kjo nga ana tjetër çon transformimit polarizimit të potencialit membrana. Për kohëzgjatjen e epitelit polarizimit qelizë forma shtetërore përmbysja rreth 1.2 msec dhe për qelizat e muskujve skeletik - rreth 5 msec. Në këtë shtet qelizë fillon të rrjedhë, dhe jonet e tjera (Mg + +, Ca + +, etj). Me kalcium janë të stimuluar prodhimin e enzimeve të ndryshme dhe enzimë ATP faza, e cila përfundimisht çon në një rritje në sintezën ATP.

Përndryshe vënë, është si më poshtë:

Mikro, që ndikojnë membranën qelizore ndryshimit të mundshëm atë, atëherë hapi kanalet jon (dhe kalcium). Për shkak të ardhurat Në kalcium qelizave fillon të rritet përqendrimin e saj intracellular, pastaj të fillojë për të aktivizuar enzimat varet kalcium, e cila çon në aktivizimin e sintezën ATP (rezultuar duket energjinë e nevojshme për proceset e tjera në qelizë) sinteza e proteinave, ADN, lipide, të përshpejtojë diferencimin e qelizave dhe rigjenerimin e indeve.

Ne zgjidhni efektet kryesore janë arritur për shkak të mikro:

• Proceset electrophysiological në nivel qelizor stimuluar dhe normalizuar;

• aktivitetet normale indeve neuromuskular;

• efekti anti-inflamator arrihet;

• arritur dhe rigjeneruese efekte limfatik kullimit.

• rritjen e penetrimit të drogave në shtresat e thella të lëkurës.

Efekt mikro e saj ndikojnë në metabolizmin e qelizave, kështu që është rrjedha e normalizuar si proceset elektrike dhe fiziologjike.

Terapia Teknologji microcurrent

// '); //]]>

Procedurat Teknologji microcurrent terapi mund të kryhet nga disa metoda. Në disa raste, elektroda të vendosura direkt në fytyrë dhe qafë. Megjithatë, sipas pikës ekspertëve e parë, ajo është shumë më e lehtë dhe më efektive kur elektroda janë përdorur në vend të doreza kryesore (të quajtura pajisje të tilla me doreza "stilolaps magjike"). Duke bërë mjeku doreza masazh, të cilat janë microcurrents. Kështu, dy procedura të kryera në të njëjtën kohë - dhe masazh dhe të stimulojë proceset mikro qelizore. Për më shumë rezultate, aplikuar më parë në serum fytyrë, i cili është nën ndikimin e mikro, siç u tha më lart, merr thellë në lëkurë.

Pas Efekti i parë trajtimit zgjat rreth 5 ditë. Për të arritur rezultate më të qëndrueshme, ju duhet të nënshtrohen terapisë mikro-aktuale qëndrueshme 10-15. Është e rekomanduar për të nënshtrohen një kurs 2 herë në vit.

Procedurat microcurrent terapi të ketë kufizime të moshës. Megjithatë, 30 vjet nevoja të veçanta në këtë, por pas 50 - është i rekomanduar.

Terapia microcurrent është një nga procedurat më efektive, në kuadër të programit të kujdesit për moshën dhe problemeve të lëkurës dhe lëkurë të njerëzve që jetojnë në qytete. Terapia microcurrent ndikon mënyra më besnik, vakum ndryshe dhe terapi me ultratinguj.

Procedurat microcurrent terapi përdoret për:

• Fytyrës përtëritje (rrudhat parandalimi dhe trajtimi);
  • Fytyra ovale korrigjim nonsurgical do të thotë;
  • heqjen;
  • trajtimin e problematike, të thatë dhe me vaj lëkurës;
  • trajtim humbje e flokëve;
  • trajtimin e rosacea dhe rosacea;
  • lashtë eliminimin sagging lëkurës;
  • Përgatitja para kirurgji plastike dhe rehabilitimin në periudhën postoperative;
  • Terapia lymphostasis;
  • rehabilitimin pas lipoksatsii;
  • heqjen zemrat dhe mollaqe.

Miktotoki antitsellyutitnye të përfshira në program.

Terapi microcurrent mund të kryhet si një metodë e pavarur të veprimit, dhe përdoret si një komponent i një zgjidhje të integruar të problemeve të ndryshme.

Kundërindikimet për përdorim

// '); //]]>
  • sistemi kardiovaskular;
  • Disponueshmëria e stimulues kardiak;
  • sëmundjet e lëkurës, në fazën akute;
  • çrregullime të rënda mendore;
  • epilepsi;
  • patologji legenit;
  • sëmundje onkologjike;
  • sëmundje tiroide;
  • shtatzënisë.

Përfitimet

// '); //]]>
  • tolerohet mirë;
  • sigurisë;
  • efekt të gjatë;
  • pajtueshmërinë me procedurat e tjera kozmetike;
  • besnikëri;
  • një gamë relativisht të ngushtë të contraindications.