Microdermabrasion

Microdermabrasion - heqja e qelizave të vdekur nga lëkura duke përdorur Kristal rërë.

Çelësi i suksesit dhe shëndetin e çdo gruaje është elastike, të butë, lëkurë të bukur, ku nuk ka pika, aknet dhe rrudhat. Megjithatë, ka shumë faktorë që janë shumë të këqija për të lëkurës jo, mënyra më e favorshme. Acar, era, dielli, mungesa e gjumit, lodhje - faktorët që kontribuojnë në plakjen e shpejtë të lëkurës.

Personi është zona më e prekshme e trupit. Një faktor i rëndësishëm - mosha, rrudhat fillojnë të formojnë, humbi smoothness dhe elasticitet. Lëkurës, microdermabrasion pas procedurës bëhet më pak i ndjeshëm ndaj faktorëve të jashtëm. Procedura nuk paraqet asnjë efektet e këqia si rëra largon qelizat e vdekura në sipërfaqe të lëkurës, pa marrë brenda. Aktualisht, kjo metodë është mjaft e popullarizuar. Rezultati mund të vini re pas procedurës së parë. Microdermabrasion - një kryq në mes një lëvozhgë kimike dhe lëkurë të lehtë.

Parimi i operacionit

// '); //]]>

Baza e materialit gërryes në kristale moderne cosmetology të oksidit të aluminit. Me tuba hollë Kristal, për shkak të lartë rrjedh rënien ftohtë në shtresat e sipërme të lëkurës, dhe pastaj instalimi vakum heq ato së bashku me qelizat e lëkurës vdekur. Kjo procedurë jep rezultat afatgjatë dhe me cilësi të lartë. Ata që kanë lëkurë është scars puçrra fytyre, kjo procedurë - alternativë e përkryer për marrjen e shpëtoj prej tyre. Sipërfaqja e lëkurës zbutur gradualisht jashtë, kështu që nuk është një "lustrim" lëkura. Pra, në sajë të microdermabrasion:

• zvogëlojë rrudhat gjobë dhe spote senile;
  • poret hapur duke i bërë ato më pak të dukshme;
  • përmirëson cilësi dhe tonin e lëkurës;
  • lëkura bëhet butë dhe elastike.

Pas trajtimit të parë, shfaqet në faqet skuqur, lëkurë sipërfaqe është zbutur, tonin e lëkurës edhe.

Dëshmi

// '); //]]>

Microdermabrasion është e rekomanduar për ata që duan për të hequr Freckles, tatuazhet, wen, djeg plagët, spote moshës, shpëtoj nga seams postoperative dhe buzën, etj Për të hequr mbresë të duhet për të përfunduar një kurs të plotë të microdermabrasion. Çdo seancë do të heqë gradualisht indeve mbresë padëshiruar, duke rezultuar në fund të trajtimit është praktikisht i padukshëm.

Contraindication

// '); //]]>

Kundërindikimet për përdorimin e microdermabrasion janë mjaft të vogla, por ende ata janë. Nuk është e rekomanduar të përdorë procedurën për ata që kanë intolerancë personale gërryes, inflamacion të lëkurës, sëmundjet kronike acaruar, herpes.

Sa efektive microdermabrasion

// '); //]]>

Për të arritur rezultate të mëdha, ju duhet të ndiqni udhëzimet pikërisht beautician. Në shumicën e rasteve, për të arritur rezultatet e dëshiruara, ajo është e rekomanduar për të mbajtur katër seanca në muaj. Frekuenca dhe shkalla e veprimit të varet nga gatishmëria e pacientit për të arritur një rezultat të caktuar. Kur pacienti dëshiron të shpëtoj prej rrudhave rreth syve, hundës, numri i seancave do të shkojnë nga dy deri në gjashtë. Nëse ju doni të heqin qafe e rrudhave, Freckles, spote moshës, të marrë të paktën dymbëdhjetë seanca. Kjo varet nga kompleksiteti e fatkeqësisë, e cila tregon pacientin.

Pas microdermabrasion duhet të zbatohen për kozmetike të lëkurës që do të ndihmojë të zbutur, hydration, të stimulojë rritjen e qelizave të reja. Kremra dhe krem ​​përforcojnë ndikimin e kësaj procedure shumë herë që ndihmon lëkurën të kryejë kirurgji estetike.

Duke injoruar të gjitha momentet pozitive të admirojnë një procedurë Chur shpesh nuk duhet të jetë. Microdermabrasion nuk mund të zgjidhë të gjitha çështjet me lëkurën. Ndonjëherë ajo jep vetëm një efekt të përkohshëm. Por jo duke i kushtuar vëmendje për atë, shumë pacientë preferojnë sepse microdermabrasion, sepse ajo nuk kërkon anestezi dhe nuk lë plagët. Megjithatë, përpara se të vendosë në një procedurë duhet të konsultoheni me një ekspert të kualifikuar për të shmangur rezultatin pakëndshme.

Aktualisht sallonet e bukurisë dhe farmacitë ofrojnë pajisjen me qëllim të microdermabrasion shtëpi. Pa dyshim, kjo është jo vetëm ekonomikisht, por edhe të rehatshme, sepse procedura mund të kryhet në çdo kohë. Faqja microdermabrasion mund të mbajë në rastet ku nuk ka plagë në lëkurë, inflamacion dhe djegiet. Zot i lëkurë të ndjeshme nuk duhet të përpiqet për të kryer procedurën në shtëpi pa u konsultuar më parë me një ekspert.

Përdorimi i kristaleve oksid alumini përdoret jo vetëm në mikrodemabrazii, ata gjithashtu përdoret edhe mikrodemabrazii diamanti. Ndërsa efekti pas procedurës është i njëjtë, por çmimi është shumë më e lartë.

Nëse rezultati shumës, është e sigurt të them se mikrodemabraziya - një metodë e madhe e përtëritje dhe eliminimin e problemeve të lëkurës të jashtme. Në shumicën e rasteve, pacientët janë të ndarë në dy kategori: 30 dhe pas. Ata që i përkasin kategorisë së parë, e përdorin këtë procedurë për të hequr defektet e lëkurës, dhe ata që janë më të vjetër, shpëtoj e rrudhave.

Kohët e fundit mikrodemabraziya është popullor jo vetëm në mesin e grave, por edhe në mesin e njerëzve. Sipërmarrës prerogativë modern është pamja e bukur. Sepse kështu klientët e salloneve të bukurisë nuk janë vetëm femra. Burrat nga natyra tolerojë dhimbje shumë më keq sesa femrat, dhe mikrodemabraziya, nga ana tjetër, shumë procedura pa dhimbje nuk kërkon anestezi dhe si rezultat i jep një efekt të mrekullueshëm të përtëritje që për bizneset është një zgjidhje e përkryer për problemin e transformimeve mosha lëkurës. Një çift i seancave do të ndihmojë për të hequr rrudhat padëshiruar.