Contour plactika

Contour plactika - një metodë e administrimit nënlëkurës të drogave të veçanta, të përdorura në anti-plakje terapi. Sot kjo procedurë është më popullor dhe metodë e njohur në cosmetology.

Në fytyrën e kontur do të thotë edhe mollëzat projeksion korrigjim, mjekër, faqet. Korrigjimi përfshin edhe rritjen dhe ulur volumin duke përdorur teknika të ndryshme të përdorura në kirurgji plastike.

Kontur është një alternativë për kirurgji plastike.

// '); //]]>

// '); //]]>

Indikacionet

// '); //]]>
  • Trajtimi i folds nasolabial (në mes të gojës dhe hundës);
  • të rritur volumin e buzëve, duke formuar një "hark Cupid-së";
  • qarqeve rregullimit person;
  • remodeling cheeks dhe mjekër;
  • kukulla linjë ndryshim;
  • rrudhat Perioral Zone heqjen;
  • kockës se faqeve rregullimit;
  • eliminimin e rrudhave në zonën në mes të vetullave;
  • eliminimin e rrudhave në ballë;
  • duke eliminuar rrudhat tërthor sipër buzës së sipërme;
  • eliminimin e rrudhave rreth syve ("këmbët në anët e syve").

Kundërindikimet për procedurat

// '); //]]>
  • shtatzënisë dhe laktacionit;
  • fungale, virale, sëmundjeve të lëkurës antibakteriale;
  • Reaksionet alergjike ndaj përbërësve të barit;
  • paraqitur më parë silikoni;
  • hemofilia;
  • i kryer kohët e fundit procedurë mekanike ose lazer po rishfaqet, peels kimike.
  • Përkeqësimi në sëmundjet e organeve të brendshme.

Rregullimet mund të kryhet nga disa persona contouring metoda:

• për herë të parë - shtim (implantimi) - Rritja e vëllimit është rezultat i përdorimit të implante silikoni;
  • dyta - lipofilinh - numri është në rritje nga futja mikrohraftov dhjamin e pacientit;
  • e treta - Mini Liposuction - hequr dhjamin e tepërt në fytyrë dhe qafë;
  • katërt - gunga heqje "Bisha", - heq dhjamin e tepërt në faqet e saj.

Në treg sot ka mbi 45 lloje të ndryshme të barnave të përdorura në plastike kontur.

Këto barna janë të ndarë në grupe:

• droga që të shpërndajë (biodehradiruemye);
  • Materialet që nuk janë biodegradable (polimere sintetike, preparatet përhershëm);
  • përgatitjet e veprimit të zgjatur.

Droga Biodehradiruemye kanë disa avantazhe:

• kur zbatohet rrezik minimal të komplikimeve;
  • një metodë e lehtë e administrimit;
  • drogës nuk emigrojnë.

Të metat e këtij lloji të barnave përfshijnë kohëzgjatje të shkurtër, dhe çmim të lartë.

Avantazhet e përgatitjeve të përhershme janë:

• një periudhë më të gjatë;
  • çmim relativisht të përballueshme.

Disavantazhet:

• futja e pajisjeve më të sofistikuara;
  • rrezik më të lartë të komplikimeve.

Në skicë plastike përdorur drogë me acid Hyaluronic, të cilat janë futur nën lëkurë. Në acid cosmetology Hyaluronic është një nga vendet kryesore në rrjedhën e përtëritje jo-kirurgjikale e lëkurës dhe heqjen. Futja e acidit Hyaluronic nën lëkurë nuk shkakton reaksione alergjike, si një komponent natyror të lëkurës. Kjo veçori e bën lëkurën më hydrated dhe i jep elasticitet, stimulon aktivitetin e kolagjenit dhe elastin, promovon shërimin më të shpejtë. Kohëzgjatja e procedurës për futjen e acidit Hyaluronic për rreth 30 minuta, pastaj menjëherë bëhet efekt të dukshëm rinovimin.

Beauticians krijuar produkte të veçanta për përtëritje të lëkurës. Përbërja e këtyre barnave përfshin acid hialuronik. Perlaine, Restylane, Ultra, Juvederm, Juvederm ®, Surgiderm dhe eSurgilift +.

Perlayn (Perlaine) - ky mjekim është projektuar posaçërisht për të hequr rrudhat thellë person. Drogës është një xhel të qëndrueshmëri të trasha. Xhel ka konsistencën e dëshiruar, në sajë të përbërjes zgjedhur posaçërisht gjatë shumë resorption më tepër nën efektin vazhdon më pas procedurës 2 viteve të, pas së cilës procedura duhet të kryhen përsëri.

Xhel Perlayn përdorura:

• për zbutjen e rrudhave të fytyrës,

• për plastikës në ballë;
  • korrigjimin mjekër, fytyrë ovale, kockës se faqeve;
  • për buzët plastike.

Restylane (Restylane) - futur hala hollë në lëkurë. Për shkak të veprimit të drogës në zonat e problemit të lëkurës sasi dispozicion dëshiruar - zbut rrudhat (në sytë - i vogël fytyrës, mbi buzën e sipërme - rrudhave tërthor), hequr rrudhat në ballin (cekët) zhduket rrjetë fytyrën.

Ky medikament është përdorur edhe beauticians në buzët plastike kontur si ata të rregulluar (rritje). Me aftësinë për të mbajtur vetë drogës rreth ujit, pasi futja e tij nën lëkurë, buzët krijon furnizim të nevojshëm të lagështisë. Kjo është arsyeja pse droga buzët lëkura bëhet zhdërvjellët, hydrated dhe të qetë, amazingly bukur dhe të rinj.

Siç u përmend, acid Hyaluronic është një filler të lëkurës natyrale, dhe përfundimisht molekulat e saj të fillojnë për të shpërndarë. Rezultati dhe efekt pasi procedura mund sberihatsya mbahet nga 8 muaj deri në një vit, atëherë ju keni nevojë për të përsëritur injeksion.

Për njerëzit e moshës është projektuar posaçërisht surzhiderm drogës (Surgiderm). Ky medikament nuk është kafsha më e plastike të gjitha detectives në dispozicion në treg janë të bazuara në acid Hyaluronic.

Ky medikament mund të rregullojmë për të korrigjuar mangësitë asimetri, buzët shtoni një pamje të ndjeshëm dhe fytyra e bukurisë natyrore.

Efekt pas përdorimit të kësaj droge shpëtoi nga 9 muaj deri në një vit.

Përfitimet Contouring

// '); //]]>
  • marrja e rezultate të shpejta dhe të prekshme;
  • mungesa e periudhës së rehabilitimit;
  • çmimi shumë të përballueshme.

Një përfitim tjetër është rrethues në pikën që pacienti opsionale mund të kryejë shumë shtesë prej xhel në fushat me probleme, pa pritur të ndodhë rezorpimi injektimit të fundit.