Iontophoresis

Iontophoresis - një procedurë që sjell joneve të dobishme në qelizat e trupit, duke përmirësuar funksionimin e saj. Baza e kësaj procedure është që të përdorin forcën aktuale. Vetëm aktuale është në gjendje të kryejë të gjitha ushqyesve të kozmetikës aq thellë sa të nevojshme për të arritur rezultatin e dëshiruar.

Për një procedurë të tillë është themeluar në bazë të kozmetikës të veçanta të përqendrimit të madh të joneve. Grimcat jonizues bien nëpër poret e lëkurës të thellë. Stimulimi aktive e mbaresa nervore, të cilat të kombinuara me pronat e dobishme e produkteve të ndryshme kozmetike. Avantazhi kryesor i kësaj procedure mbi të tjera - nuk është dëmtuar lëkurën me veprim të thellë. Ju nuk mund të jetë frikë bruises, plagët, gunga. Iontophoresis gjithashtu nuk shkakton ndonjë siklet, ju mund të jetë vetëm një djegie të vogël.

Parimi i Iontophoresis

// '); //]]>

Në Iontophoresis kombinuar dhe droga panatyrshëm aktuale që janë futur me të.

Aktuale panatyrshëm në tone të tensionit të ulët, forcon enët e gjakut, përmirëson qarkullimin e gjakut në indet, përmirëson metabolizmin në qelizat, të cilat në mënyrë të favorshme ndikon në ngjyrën dhe tonin e lëkurës. Gjithashtu gjatë kësaj procedure bashkohet efekt kozmetike, e cila përfundimisht akumulon në zonën më problematike, dhe pastaj jep ndikim të gjatë.

Duke tërhequr një metodë të thjeshtë të kozmetikës në sipërfaqe të lëkurës nuk do të lejojë asnjë rezultat, dhe duke përdorur ushqyesve iontophoresis marrë në shtresat më të thella të lëkurës, rritet i panatyrshëm aktuale si depërtimit në indet biologjike. Për më tepër, substancat të cilat janë dhënë nga Iontophoresis, më aktive për shkak të rrymës galvanike, e cila në masë të madhe rrit efektivitetin e tyre. Në procesin e Iontophoresis edhe joneve indeve të përfshira, membranat qelizore, e cila inkurajon të gjitha llojet e shkëmbimit. Procedura iontophoresis vlerësoi veçanërisht që rrit hidratimin e lëkurës nga brenda.

Gjatë Iontophoresis elektrike droga jonet aktuale dhe aktive të irritojë receptorët e lëkurës, të gjitha eksitim që menjëherë transmetuar në sistemin qendror nervor dhe qendrave të tjera vegjetative. Kjo çon në reagimet e përgjithshme dhe vendore, të cilat kanë efekt terapeutik.

Ky efekt është shumë iontophoresis përshpejton largimin e toksinave nga qelizat, duke siguruar ndikim limfodrenazhnoy dhe të ndihmojë në trajtimin e celulitit dhe parandalon rrudhat e vogla të qafës, qepallat, fytyrë, përmirëson furnizimit lëkurë të thatë, duke e bërë atë më elastike dhe të qetë. Me Iontophoresis mund të eliminojnë puffiness nën sytë, shpërthimet puçrra fytyre, plagët e ndryshme, blemishes, capillaries Dilated. Çdo rast individual është i ndryshëm nga procedura iontophoresis vetëm medikamente të tjera - hidratues, qetësues, stimuluese, dhe të tjerët. Në qëllime kozmetike, dhe ka të ngjarë edhe futjen e substancave të tilla si placenta, vitamina, aloe, echinacea dhe të tjerët.

Uji është tretës i substancave të administruara nga Iontophoresis. Përbërësit aktiv edhe në tretësirë ​​ujore janë të ndarë në joneve, të cilat janë për shkak të rrymës elektrike të lehtë të bien në indet e thella të lëkurës. Rrudhat mund të jenë të përpunuara nga një xhel të veçantë anti-rrudhë, e cila është karakterizuar nga një polarizimit të caktuar. Në ditët e sotme tashmë aktivisht zhvillimin cosmetology jon, thelbi i të cilave në zbatim të kozmetikës liposomal, të gjithë komponentët aktive të cilat janë në formë jonizues. Jonet marrë përmes dhjamor dhe djerse gjëndra në lëkurë, ku ata të grumbulluar, duke formuar një depo. Atëherë të gjitha jonet e limfatike janë larë larg, përmes të cilave hyjnë në qarkullimin e përgjithshëm dhe të thellë të gënjyer indeve.

Ndikimi i Iontophoresis

// '); //]]>

Iontophoresis kuptuar kështu. Garzë Ribbon mbarsur me drogë, pastaj të vendosë atë në lëkurë. Gjithashtu përdoret gjerësisht xhel përçueshëm. Aktive Lëkura elektrodave duhet të jetë proces i qetë për 10 minuta. Çdo drogës është injektuar më pas nga electrode e saj.

Krioionoforez - një lloj i Iontophoresis - një proces specifik substrate farmakologjike hollimit të përqendrimit të dëshiruar në anije duke përdorur ujë të distiluar, pastaj ftohet më ngadalë. Përdorimi i këtyre temperaturave gjatë Iontophoresis parashikon reduktimin e capillaries, e cila redukton depërtimin e drogës në gjak, duke ulur reagimin e përgjithshëm të të gjithë organizmit.

Dezinkrustatsiya - solucion iontophoresis alkaline në anën negativ. Ajo është përdorur për të hequr priza dhjamor dhe lëkurë të pastër. Na + joneve rritjen e pH e lëkurës, epidermë është liruar dhe pastaj poret e hapur. Kjo është arsyeja pse nuk është një spastrim të thellë fytyrës se pas një procedurë e tillë është shumë më e mirë fillon të perceptojnë ushqyesve të ndryshme, gjithashtu paraqiti thellë në lëkurë duke përdorur iontophoresis.

Contraindication

// '); //]]>

Kjo procedurë është e fuqishme dhe të përshtaten pothuajse të gjithë njerëzit. Në mënyrë që të mos shkaktojë ndonjë dëm në lëkurë, ju duhet të dini saktësisht se si të aplikohet grim. Përdorimi i tepruar i krem ​​mund ta bëni vetëm dëm. Për lëkurë dhe sasive të tepërta të joneve të dëmshme mund të shkaktojë iritim. Perdorimi iontophoresis nuk lejohet në praninë e tumoreve, semundjeve katarrale me temperaturë të lartë, ankthi me sistemin kardio vaskulare, plagë freskëta në zonën problematike të lëkurës.

Ju duhet të mbani në mend se rezultate të rëndësishme duhet të kalojnë disa procedurave që zgjat vetëm 20 minuta, por efekti është një muaj. Kursi i saktë i procedurave të caktuar beautician.

Nëse besoni se cilësia dhe efektive të lartat krem ​​nuk sjell rezultatin e dëshiruar, provoni duke e përdorur atë me Iontophoresis. Pastaj ju bëni të sigurtë që duket e mirë dhe mirëqenien mund të arrihet. Gjithashtu, ata kërkojnë përpjekje të mëdha dhe kohë, dhe efekti i procedurës zgjat një kohë të gjatë.