Flokët zonë heqjen bikini

Flokët e padëshiruar në zonën bikini mund të hiqet nga depilim ose depilim. Si rezultat i heqjes së flokëve heq afat të gjatë (deri në disa vite), siç është shkatërrimi i gjëndër. Depilim projektuar

për të hequr vetëm pjesa e dukshme e flokëve. Avantazhi i heqjes së flokëve është pa dhimbje, me kosto të ulët dhe aftësinë për të hequr flokët veten në çdo kohë, por do të keni për të përsëritur procedurën janë vetëm disa ditë.

Koha më e përshtatshme për të kryer heqjen e flokëve në zonën bikini konsiderohet dita e katërt e shtatë e ciklit menstrual (menjëherë pas menstruacioneve), sepse në atë kohë pragu më i madh dhimbje. Një ndjeshmëri e madhe për dhimbje vërejtur gjatë tre dhe dy ditët e fundit para të ciklit dhe gjatë ovulacionit. Besohet gjithashtu se pragu dhimbja vijim mbrëmje sesa në mëngjes, kështu që heqja e flokëve është bërë e mirë në mëngjes. Por këto shifra personalisht.

Pothuajse të gjitha llojet e contraindications heqjen e flokëve janë, për më tepër, ata nuk janë të rekomanduara gjatë shtatzënisë, kështu që para se të shkoni në procedurë, duhet të konsultoheni me një ekspert. Edhe në mungesë të contraindications nevojë për këshilla trichologist se gjetja karakteristika flokët do të këshillojë llojin më të përshtatshëm të heqjes së flokëve.

Pets metodat e heqjes së flokëve zonës bikini

// '); //]]>

Metoda më e popullarizuar e heqjes së flokëve zonës bikini heqjen e flokëve është konsideruar si një ndërtesë që jo vetëm më të përballueshme, por edhe ideale për gratë me një prag të ulët dhimbje.

Llojet e heqjes së flokëve:

• Rruajtje: kjo procedurë është kryer duke përdorur makinë të zakonshëm rroje. Pre-Nevoja për degrease dhe dezinfektoj zonën bikini, rruaj flokët për rritje më të mirë. Pasi procedura është e rekomanduar për të aplikuar lëkurës qetësues dhe zbutës krem ​​ose locion projektuar për zonën bikini. Kjo do të ndihmojë të shmangur acarim dhe origjinën skuqje. Me sa duket, rroje - metodë e vetme e heqjes së flokëve që mund të përdoret gjatë shtatzënisë. Disavantazhi i madh i këtij lloji të heqjes së flokëve është se procedura duhet të përsëritet vetëm disa ditë, për më tepër, mund të shkaktojë flokët i hyrë në mish;

• Krem: në flokë krem ​​heqjen janë substanca të veçanta që shkatërrojnë keratin, e cila është baza e flokëve. Ndryshe Krem rroje pas aplikimit në lëkurë mbetet pika të zeza, por të hequr flokët ende kanë mjaft shpesh. Gradualisht, flokët do të bëhet e butë dhe të hollë. Mos përdorni krem ​​për heqjen e flokëve në prani të inflamacionit ose në mëngjes, pasi kjo metodë nuk është e përshtatshme për gratë me lëkurë të ndjeshme dhe alergji. Para heqjen e flokëve krem ​​ju doni të testuar.

Për të hequr flokët në heqjen e flokëve zonën bikini, përveç në shtëpi mund të përdoret Epilators. Kjo metodë është mjaft e dhimbshme, por flokët pushojë të rritet me rreth gjysmë muaji. Depilator Aplikimi mund të shkaktojë qime që rritet përbrenda.

Metodat Cabin e heqjes së flokëve zonës bikini

// '); //]]>

Një nga metodat më të zakonshme të heqja e flokëve zonës bikini në kabinë është Bioepilation vaksynh ose, me fjalë të tjera heqjen e flokëve duke përdorur një qiri të veçantë. Depilim merr shpëtoj e flokëve për një kohë të gjatë. Për heqjen e flokëve mund të përdoren ftohtë, të ngrohtë dhe të nxehtë dylli. Për zonën e nxehtë bikini është përdorur, sepse ajo e bën procedurën më pak të dhimbshme. Byoepylyatsyyu më mirë të mos për shtëpi, sepse ajo mund të shkaktojë djegie. Pas procedura brenda 24 orëve nuk mund të përdorni sauna, dhomë me avull dhe pishinë, brenda pesë ditësh - dhomë me diell. Në zonën e trajtuar nuk duhet të aplikohet asnjë kozmetike (deodorants, sprays, etj). Para zonën bikini heqjen e flokëve dylli të nxehtë duhet të rishikojë contraindications ekzistuese. Ky lloj i heqjes së flokëve si shuharinh ngjashme me depilim, por në vend të përdorimit dylli paste sheqer. Shuharinh më pak të dhimbshme dhe më pak të ngjarë të shkaktojë iritim.

Një nga metodat më të vjetra të njohura të heqjes së flokëve është elektrolizë, në të cilën gjëndër e flokëve është shkatërruar duke përdorur një aktuale elektrike. Gjatë kursit të trajtimeve elektrolizë mund të shpëtoj e flokëve. Kjo metodë mund të rezultojë në ënjtje origjinën, djegiet, njollat ​​e moshës, plagët, përveç zonës elektrolizë bikini merr shumë kohë dhe mjaft e dhimbshme. Pas procedurës në lëkurën ka kore, e cila zhduket brenda një deri në tre javë.

Laser heqja e flokëve heq flokët e përdorimit të energjisë lazer, e cila ndikon në pigmentit melanin dhe shkatërrojë gjëndër. Pra, ky lloj i heqjes së flokëve veprimit vetëm për flokë të errët. Laser heqja e flokëve zona bikini merr vetëm disa minuta, procedura nuk sjell asnjë dhimbje dhe nuk lë gjurmë. Pas një kurs të trajtimit flokët mund të zhduket përgjithmonë ose për nja dy vjet (në varësi të karakteristikave hormonale). Laser heqja e flokëve si elektrolizë, ka disa contraindications.

Një tjetër metodë praktikisht pa dhimbje heqja e flokëve është foto-depilim zona bikini që shkatërron follicles lumë drite. Ky lloj i heqjes së flokëve si veprim veçanërisht për flokë të errët, por procedura merr më pak kohë sesa heqjen e flokëve lazer. Për të hequr qafe e flokëve për nja dy vjet, sigurisht të dobishme prej tre deri në gjashtë trajtime. Gjatë javës para dhe katër ditë pas procedurës nuk kanë nevojë të bëj banja dielli, vizitoni përdorimin dhomë me diell për rrezitje. Photoepilation praktikisht nuk ka efekte anësore, por ka shumë contraindications.

Një nga metodat më të reja për heqjen e flokëve padëshiruar është depilim Elos, i cili kombinon fuqinë dhe ndikimin e dritës. Kjo procedurë është krejtësisht pa dhimbje dhe shumë efektive, megjithatë, ka contraindications.