Biorevitalization

Koha fluturon non-stop, duke u përpjekur për të ngulit në pamjen tonë. Një cosmetology modern çdo vit e të gjitha betejave të suksesshme. Jo vetëm që ka heq të jashtme mosha e transformimit, dhe i jep vetë për të parandaluar shfaqjen e tyre.

Për më tepër, praktikat më të mira kanë qenë dhe mund të jetë si ato forca zgjojë organizmin, aftësinë e tij për të qëndruar të rinj jashtë dhe brenda vendit.

Është e vështirë të mbivlerësohet rëndësia e lëkurës, elasticitetit të saj, butësi, smoothness, aftësia për të ruajtur konturet mprehta, etj, të cilat janë parametrat më të rëndësishme të rinisë dhe bukurisë. Por shtresa lëkurë dhe të gjitha shtresat e saj duhet të funksionojë normalisht. Këtu në këtë procedurë synon biorevitalization.

Vlera e acidit hialuronik

// '); //]]>

Gjithkush e di se elasticitet lëkurës dhe zgjuarsi të sigurojë fibrave elastin dhe kolagjenit nga shtresat e thella të lëkurës. Por në fakt një rol të madh në elasticitetin, densitet, ton, elasticitet dhe kadifeje lëkurës ende luan të njëjtin acid Hyaluronic - hydrokolloyd që lidh sasi të madhe të ujit dhe vepron si një moisturizer lëkurës natyrale. Me moshën, përqendrimi bie, ka mungesë të këtij komponenti, e cila çon në sagging dhe hedh lëng lëkurës, humbje e elasticitetit dhe shfaqjen e rrudhave. Dhe funksionet mbrojtëse së bashku me atë rënie.

Përgatitjet byorevytalyzatsyy

// '); //]]>

Cosmetology më parë, bëri thirrje për ndihmë në biokimi, dhe si rezultat është marrë me përgatitjet acid Hyaluronic si bazë të saj. Për qëllimin e biorevitalization mund të ndryshojnë përgatitjet: CRM Soft, IAL-Sistemit, Stylage hidro, Teoseal meso, Surgilift. Karakteristikë e detyrueshme për ta është në përputhje me lëkurë, nuk shkakton reaksione alergjike.

Mjetet e tilla dhe mund të japin një paralajmërim apo edhe trajtimin e transformimit të lëkurës të lidhura me moshën. Sigurisht, parametrat e tjerë mund të arrihet me afatet kohore të procedurës - në shenjat e para të plakjes së lëkurës, ndërsa një lëkurë prodlyaetsya të rinjtë. Por më vonë, ju mund të arrijë rezultate të mëdha, por të fillojë lëkurën shërim lodhur pak më e vështirë dhe më të gjatë.

Thelbi byorevytalyzatsyy

// '); //]]>

Biorevitalization lëkurës është procedura për të hyrë në xhel të lëkurës të acidit Hyaluronic për të rivendosur përqendrimin optimale. Biogel pas hyrjes jo vetëm rikthen ekuilibrin e acidit Hyaluronic (dhe për këtë arsye të bilancit të ujit të lëkurës), por fillon procesin e zhvillimit si një acid natyral Hyaluronic dhe proteina elastin dhe kolagjenit, me fjalë të tjera nisjen përditësim mekanizëm dhe për të përmirësuar kuadrin natyrore të lëkurës, rivendosjen pronat e rrobave .

Përveç kësaj, kushtet janë të përsosur për jetën dhe të lëkurës të tjera të qelizave, i cili më tej rrit eksternaliteti. Përveç kësaj, duke ndikuar në rimëkëmbjen e microcirculation, biorevitalization stimulon rrjedhën e oksigjenit dhe ushqyesve. Dhe mekanizmat mbrojtës kundër radikaleve të lira aktivizuar.

Biorevitalization quajtur nganjëherë hydration, rigjenerimi apo bioozhivleniem (nën përkthim). Lëkurës së bashku me atë sikur restauruar nga brenda, kujton se si duhet të punojnë dhe të duken si. Përveç kësaj, pas kësaj procedure jo vetëm lëkura bëhet më e hidratuar, por bëhet ngjyrë të shëndetshme. Por efektet e heqjes dhe përtëritje shkojnë mjaft e theksuar, dhe me kalimin e kohës shpalosur më tej për shkak të proceseve drejtimin rimëkëmbjes.

Kurs

// '); //]]>

Kursi përbëhet person. Dhe të çojë një numër mjaft të skemave të ndryshme. Por më shpesh përdorin një nga tre programet kryesore:

• Kursi profilaktike është projektuar për përdorim në treguesit e para të plakjes, kur vetë tonin e lëkurës tuaj është ende mjaft i mirë. Përveç kësaj, skema duket si ky: 2 sesione me një interval prej 3-4 javë, atëherë është e mundur për të mbështetur rezultati kryer sesione shtesë çdo 3-4 muaj.

• Sigurisht terapeutik Përdorimi tashmë nën elasticitetin e lëkurës dhe të reduktuar ton, si tregues të plakjes janë manifestuar (rrudhat, hedh lëng lëkurës, etj). Në të njëjtën kohë duke përdorur skemën e mëposhtme: 2-3 sesioneve të 2-3 javë një nga një, pastaj edhe dy herë me një interval mujor, dhe, për të mbështetur rezultatet mbajë seancat çdo 2-3 muaj.

• Mbrojtja Kursi dhe shërim të shpejtë. Ndonjëherë biorevitalization 1-2 seanca me një interval prej 2 javësh mund të rekomandojë 2 javë para dhe / ose pas 2 javësh pas lëkura juaj dries aktivitetet (kryerjen e "agresive" lëkurë, të detyruar gjatë e diellit, etj)

Pas biorevitalization procedurën e dytë janë dhënë kohë për të formuar një kornizë, kështu që efekti është përtëritje dukshëm dhe i qëndrueshëm. Ndonjëherë ajo mund të jetë e dobishme përmendore kursit. Disa Salons kryer 2-5 seanca kryesore dhe për të siguruar efektin e qëndrueshme deri në 3 vjet pa mbështetjen e procedurave.

Contraindication

// '); //]]>

Duke contraindications përfshijnë sëmundje të rëndë të përgjithshme (sëmundje onkologjike, sëmundjet e gjakut, epilepsi), lezione infektive të lëkurës në zonat ku injeksione janë të nevojshme, dhe procedura nuk është kryer gratë shtatzëna dhe nënat gji. Gjithashtu intoleranca e mundshme personale e acidit Hyaluronic, duke e bërë të pamundur për të kryer biorevitalization.

Procedura biorevitalization

// '); //]]>

Biorevitalization procedurë mund të kryhet në çdo fushat e lëkurës që kërkojnë ndërhyrje të ngjashme. Shumë më tepër, natyrisht, metodologjia e përdorur për fytyrë, qafë, décolleté dhe duarve.

Para se të vënë xhel në anestezisë lëkurë krem ​​është aplikuar, duke e bërë praktikisht procedura pa dhimbje. Kryerja e procedurës me një teknikave speciale injeksion pak gjasa intradermal: një input lineare, përforcim, mikropapul. Shumica gjurmët e injeksioneve kryhen në ditët në vijim.

Kujdesi pas byorevytalyzatsyy

Hyrje biogel nuk ndikojnë në rrjedhën e trajtimeve të përditshme kozmetike për lëkurën. I vetmi kufizim është trajtimet e ndryshme termike (Solarium, sauna, steaming), të cilat mund të çojë në resorption përshpejtuar të xhel, e cila në proces nga ana e shërimit, në vend të ngadaltë.

Për shkak të faktit se biorevitalization zgjon qelizat e lëkurës duke krijuar një mjedis të përshtatshëm, sosje e qelizave të punës intensive nuk ndodh. Prandaj, edhe seanca nuk pushon pastaj të plakjes së përshpejtuar, por më tepër për të ngadalësuar këtë proces.